سه شنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۸

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

شرکت سرمایه گذاری سپهر در قالب موارد ذیل آمادگی پذیرش پیشنهاد سرمایه گذاری و مشارکت را دارد:

صندوق زمین و ساختمان و صندوق پروژه: در این روش هزینه های زمین، پروانه و ساخت یک طرح ساختمانی خاص برآورد و به واحدهای کوچک مالی بنام واحدهای سرمایه گذاری تقسیم می گردد سپس این واحد ها به مخاطبین عام یا خاص عرضه می شود. این واحد ها به مخاطبین عام یا خاص عرضه می شود. این واحدها کاملا قابلیت خرید و فروش بعدی ابتدا در بازار خاص O.T.C ( و در مراحل بعدی و حسب توافق در بورس اوراق بهادر) را دارند. ارزش این واحد ها در هر مرحله متناسب با شرایط زمانی و پیشرفت طرح ساختمانی محاسبه و به روز می گردد. لذا معاملات روی برگه واحدهای سرمایه گذاری کاملا مشابه خرید و فروش اوراق بهادار می باشد.

مشارکت در ساختمان:در این روش سرمایه گذار بر مبنای مشارکت مدنی آورده خود را در قالب یکی از عناصر تشکیل دهنده کار ساخت انجام می دهد ( این عناصر می تواند آورده زمین پروانه و عوارض شهرداری مصالح ساخت و امثالهم) باشد سرملیه گذار در این شیوه به میزان ارزش آورده یا تعهدی خود در پروژه سهیم و از منافع آن استفاده می کند.

مشارکت در سهام پروژه: در این شیوه، شرکت سپهر ارزش کل پروژه یا آنچه در این مقطع مهیاست را محاسبه و شرکا سهمی از آنرا ابتیاع می کنند و متناسبا در هزینه بعدی پروژه به نسبت سهم خود هزینه پرداخت و از منابع پروژه نیز متناسب با سهم خود برخوردار می شوند. در این شیوه، سیستمی که سرمایه گذار بتواند سهام خود را کاهش یا افزایش یا به دیگری واگذار کند قابل انجام است.

سپرده گذاری نزد بانک صادرات: برای ایرانیان خارج این کشور این امکان فراهم شده است که بتوانند مبلغی را جهت مشارکت در پروژه های شرکت نزد بانک صادرات افتتاح حساب نمایند. بانک صادرات 80 درصد معادل ریالی سپرده نزد خود را در قالب تسهیلات و بنام فرد در اختیار شرکت سپهر جهت سرمایه گذاری در پروژه های ساختمانی عام یا خاص قرارداده و متناسبا منافع آن به فرد بازگشت خواهد نمود.

صندوق سرمایه گذاری عام: این امکان برای سرمایه گذاران فراهم شده است که بتواننند در مدل سرمایه گذاری عام نیز در پروژه های شرکت مشارکت کنند در این روش شرکت صندوقی را با سقف معین، قیمت اولیه هر واحد سرمایه گذاری، تعداد واحدهای سرمایه گذاری، طول زمان سرمایه گذاری، برآورد اولیه منافع سرمایه گذاری و ... جهت بکارگیری منابع آن در پروژه های توسعه ساختمانی ( به نحو عام) تعریف کرده و افراد بر اساس مشخصات اعلامی صندوق در آن سرمایه گذاری می کنند. شرکت این منابع را در پروژه های خود بکار گرفته و پس از زمان مشخص منافع حاصل را میان سرمایه گذاران به تناسب آورده خود تقسیم می نماید.

در این روش امکان خرید و فروش واحدهای سرمایه گذاری به قیمت روز یا تضمین شده در بازار خاص O.T.C حسب دستورالعملهای مشارکت در صندوق می تواند مهیا باشد.

شرکت پروژه: در این روش شرکت ها و سرمایه گذاران جهت راهبری و مشارکت در یک یا چند طرح سپهر، یک شرکت مشترک تاسیس و هر دو طرف نسبت آورده و تعهدات در آن شرکت سهیم و هزینه های بعدی را نیز تعهد می نماید. در پایان اجرای طرح و تقسیم منافع و تسویه حساب پروژه با طرفهای مختلف، شرکت پروژه بکار خود پایان داده و منحل می گردد.

پیش خرید: در این روش سرمایه گذار می تواند تعدادی از واحدهای در دست ساخت را در قالب قراردادهای متقن و با رژیم پرداخت مناسب پیش خرید نماید.

خرید: در این روش سرمایه گذار می تواند واحدهای آماده بهره برداری یا عرضه شده برای فروش را در یکی از سناریوهای فروش ( نقد-اقساط یا ...) خریداری و به تملیک در آورد.

معاوضه: در این روش فرد می تواند آورده غیر منقول خود را با یک یا بخشی از پروژه به اتمام رسیده یا در حال انجام شرکت معاوضه نماید و به عبارت دیگر به نوعی از بیع پایاپای مبادرت ورزد.

کارگزاری: در این روش سرمایه گذار مالک منابع مالی یا آورده غیر منقول، می تواند کارگزاری و مدیریت اموال خود، در زمینه توسعه ساختمانی ( شامل ورود به بخش ساختمان، سرمایه گذاری مالی در امر ساختمان سازی و راهبری آن، انتخاب پروژه، ارزیابی اقتصادی پروژه، مدیریت و راهبری پروژه ساختمانی در مراحل مختلف و موارد مشابه) را در قالب قرارداد کارگزاری به شرکت واگذاری نماید.

شرکت سرمایه گذاری توسعه ساختمان سپهر تهران

تلفن: 22134770 21 98+

ایمیل: info [at] sepico.ir

نشانی: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، خیابان ۹، پلاک ۱۸، طبقه ۲

كانال تلگرام سپهر

آمار بازدیدکنندگان

امروز24
دیروز82
این هفته239
این ماه991
مجموع84980

تعداد افراد آنلاین

1
نفر

مالتي مديا